Horlamaya karşı özel çene protezi

  • Ana Sayfa
  • Horlamaya karşı özel çene protezi
Horlamaya karşı özel çene protezi
Uyurken horluyor musunuz? Hatta bu horlama sesiyle çevrenizdekileri rahatsız mı ediyorsunuz? Artık horlamaya veda edebilirsiniz... Nasıl mı?Abone olAlmanya’da horlama ve uyku apnesi (nefes kesilme) konusunda yaptığı araştırmalar ve verdiği konferanslarla uluslararası üne kavuşan Metın Kulak, Burun, Boğaz (KBB) uzmanı Dr. Fahri Yıldız’ın horlamaya karşı geliştirdiği yeni sistem ilgi görüyor.

Daha önce radyofrekans yöntemi ile horlama tedavisinde önemli gelişmeler literatüre armağan eden Dr. Yıldız, uzman diş hekimleriyle birlikte geliştirdiği “özel çene protezi” ile dünyada birçok çiftin korkulu rüyası haline gelen horlamanın büyük bir ölçüde azaldığını söyledi.

Horlamanın, özem çene protezi ile önlenebildiğini belirten Dr. Yıldız, şöyle konuştu: “Köln’deki bir diş laboratuvarında uzman ekiple geliştirdiğimiz, sadece arkadaki alt ve üst dişlere takılan tek parça protez bugüne kadar 100’ün üzerinde hastamızda denendi. Kişiye özel hazırlanan bu protezler sayesinde, hem ağız kapalı kalıyor, hem de alt çeneyle birlikte dil 5-6 milimetre öne doğru çekilerek horlama ve nefes kesilmesi önleniyor.”

Kategori : GÜNCEL