Kemal Merkit yoluna devam ediyor

Kemal Merkit yoluna devam ediyor
Şili'de devam eden 32. Dakar Rallisi'nde yarışan Türk motosikletçi Kemal Merkit, 8. Etap'ta yoluna devam ediyor. Abone ol

Yarışa devam edebilen 96 motosiklet, 14 ATV, 78 otomobil ve 36 kamyon, Antofagasta'dan Capiapo'ya doğru toplam 568 kilometrelik etabı geçmeye çalışıyorlar. Kum tepeleri ve zorlu kayalık parkurun yer aldığı etaba, Kemal Merkit 63. sırada start aldı. Dünyanı turizm reklam n en kuru çölü Atakama'daki parkurda istikrarlı bir tempo yakalayan Merkit, yarışın 304. kilometresindeki kontrol noktasını 45. sırada başarıyla geçerek finale doğru ilerleyişini sürdürdü.

Dinlenme gününde 2009 Dakar Şampiyonu İspanyol Marc Coma'nın 7. etapta kural dışı lastik değiştirmesi ve 6 saat ceza almasıyla sansasyonel anlar yaşayan Dakar Rallisi, Coma'nın aldığı yarışa devam etmeme kararı ile sarsıldı. Ancak Marc Coma, 8. etap başlangıcında start almaya karar verdi ve şu anda yarışa devam ediyor.

Öte yandan yarışın başlangıcı olan 1 Ocak'tan bu yana 7 etap ve 5.142 kilometre tamamlanırken, start alan 150 motosikletten 96'sı yarışa devam edebiliyor. 54 motosikletçi ise yarış dışı kaldı.

Türk takımı sporcusu Kutlu Torunlar da 5. etapta yaşadığı sağlık problemleri ve motor arızası nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı. Kutlu Torunlar, yarın saat 20.05 de Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile Brezilya üzerinden İstanbul'a gelecek.

Ralli'de, yarın Atakama çölündeki son etap gerçekleştirilecek. Ekipler 547 kilometrelik zorlu parkurda yarıştaki yerlerini korumak için mücadele edecekler.Kategori : SPOR