Ardayı Orduda resmen çıldırttılar

  • Ana Sayfa
  • Ardayı Orduda resmen çıldırttılar
Ardayı Orduda resmen çıldırttılar
Galatasaray Kaptanı Arda Turan, 3-0 kazandıkları Orduspor maçında kendisine yapılan faullere isyan etti.Abone ol

Galatasaray Kaptanı Arda Turan, 3-0 kazandıkları Orduspor maçında kendisine yapılan faullere isyan etti.

22 yaşındaki genç oyuncu, maçın henüz 4. dakikasında Erol Yüksever'in faulüne maruz kaldı ve uzun bir ersağ üye süre yerden kalkamadı. Erol bu pozisyon sonrasında direkt kırmızı kart görerek oyundan ihraç edilirken, Arda'nın bacağında oluşan derin morluklar dikkat çekti.

Maçın 70. dakikasında da bir faule maruz kalan Arda, bu pozisyon sonrasında hakem Bünyamin Gezer'e yaptığı itirazlar neticesinde sarı kart gördü. Arda sarı karttan sonra kulübeye dönerek Rijkaard'a kendisini oyundan alması için işaretler yaptı..

Teknik Direktör Frank Rijkaard, Arda'yı maçın 71. dakikasında oyundan alırken, genç kaptan yedek kulübesinde sinirli tavırlar sergiledi. Emre Aşık'a faullerden yakınan Arda, maç sonunda da Rijkaard ile ayaküstü bir görüşme yaptı.

RIJKAARD: ARDA'YA ARKADAN YAPILAN FAULLER OLMAMALIYDI

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard da maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Arda'ya arkadan yapılan fauller vardı. Orduspor 9 kişi de kalabilirdi." dedi. Hollandalı çalıştırıcı, Arda'nın 71. dakikada oyundan alınmasını ise daha önceden planladıklarını söyledi.Kategori : SPOR