Davutoğlu İsraili yine çok kızdıracak

  • Ana Sayfa
  • Davutoğlu İsraili yine çok kızdıracak
Davutoğlu İsraili yine çok kızdıracak
İsrail, Mısır ile Gazze'ye olan yardımların önüne geçmek için özel çaba gösterirken, Türkiye yardımların süreceğini açıkladı.Abone ol

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Filistin'e dönük yardımların devam edeceğini söyledi. Davutoğlu, Mısır hükümeti ile bir takım sorunların olduğunu, bunların da aşılması için çaba new york seo ların devam ettiğini ifade etti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İkinci Büyükelçiler Konferansı Değerlendirme Toplantısı çerçevesinde geldiği Mardin'de Kasımiye Medresesi, Dara Antik Kenti'ni ve Deyrul Zaferan Manastırı'nı gezdi.

BAKAN ŞEHİR TURUNDA

Davutoğlu ve beraberindeki büyükelçiler heyeti, Mardin ziyaretinin ikinci gününde, Mardin'in tarihi ve kültürel mekânlarını gezme imkânı buldu.Davutoğlu, ilk olarak eşi Sare Davutoğlu, kızı Hacer Bike ve oğlu Mehmet ile birlikte Kasımiye Medresesi'ni gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Davutoğlu, medreseyi ziyaret eden Alman vatandaşı Iraklı Nasıb ve Rona çifti ile bir süre sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra da Mardin yakınındaki Dara Antik Kenti'ne giden Davutoğlu, burada Mardinli öğrenciler tarafından karşılandı. Davutoğlu, öğrencilerin söylediği Çanakkale türküsüne eşlik etti ve onlara kitap hediye etti.

MANASTIR ESERLERİNİ İSTİYORKategori : POLİTİKA