Mustafa Sarıgül istifa ediyor

Mustafa Sarıgül istifa ediyor
Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül Şişli belediye başkanlığından istifa ediyorAbone ol

İzmir mitingine hazırlanan Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "17 Ocak'tan sonra belediye başkanlığından istifa edeceğim" dedi.

Mustafa Sarıgül'ün önderliğinde partileşme çalışmalarını sürdüren Türkiye Değişim Hareketi, en önemli kitlesel buluşmalarından birini 17 Ocak Pazar günü İzmir'de gerçekleştirecek.

Sarıgül, İzmir Bornova Meydanı'nda düzenlenecek olan "İkt yapay zeka idar Yolunda İzmir Buluşması"nda Türkiye Değişim Hareketi'nin (TDH) yol haritasını ve hedeflerini açıklayacak. Mitinge ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, İzmir mitinginin kendileri ve Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirtti. Sarıgül, "İzmir halkından vize almaya gidiyoruz. İzmir'de iktidarın kapısını aralayacağız ve Türkiye Değişim Hareketi'nin yol haritasını açıklayacağız" diye konuştu.

17 OCAK'TA İSTİFA EDİYOR

İzmir'de düzenleyecekleri mitinge binlerce yurttaşın katılacağını vurgulayan Sarıgül, "2010 yılında ülkemizin değişimine damgamızı vurmaya hazırlanıyoruz. İzmir'in iktidarın kapısını açan bir kent olduğunu biliyoruz. İzmir'e ikinci parti olarak gidiyoruz; hedefimiz İzmir'den birinci parti olarak çıkmak. Çok yakında partileşecek olan hareketimizin yol haritasını, tüzüğünü, programını, kurucularını, kadrolarını ve ne zaman Ankara'da olacağımızı kamuoyu merak ediyor. İzmir'de tüm bu sorularla ilgili detaylı
açıklamalar yapacağım ve binlerce yurttaşımızla bir araya geleceğim. Türkiye'nin batıya açılan modern yüzü olan İzmir halkından alacağımız destek, Ankara'ya olan mesafemizi daha da kısaltacak" diye konuştu.

Sarıgül, "17 Ocak'tan sonra mı belediye başkanlığından istifa edeceksiniz?" şeklindeki soru üzerine, "Evet, bu tarihten sonra belediye başkanlığından istifa edeceğim. İzmir'de partinin kurucu üyelerini açıkladıktan sonra Ankara'da yapacağımız parti kongresinde genel başkan seçildikten sonra belediye başkanlığı görevinden istifa edeceğim. Belediye meclis üyelerimiz yeni bir başkan seçecek" dedi.Kategori : POLİTİKA