Bakan Yıldırımı ağlatan dizeler

  • Ana Sayfa
  • Bakan Yıldırımı ağlatan dizeler
Bakan Yıldırımı ağlatan dizeler
Engelliler Şenliği'nde duygulanan Bakan Binali Yıldırım, bir şiir sonrası gözyaşlarına hakim olamadıAbone ol

Erzincan'da bulunan Bakan Yıldırım, Beyazay Engelliler Şenliği'ne katıldı.

Türkiye Beyaz Ay Derneği tarafından 13 Şubat Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen şenliğe; İstanbul Özürlüler Merkezi (İSÖM), Zihinsel Özürlüler Gösteri Sanatları Topluluğu, Ankara Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Meslek Lisesi öğrenicilerin yanı sıra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Abdulkadir Demir, Belediye Başkanı Yüksel Çakır AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva'nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.< seo usa br>
Engelliler tarafından oluşturulan mehter takımının gösterisi ile başlayan şenlikte zihinsel ve bedensel engellilerden oluşan mehteranlar birbirinden güzel şarkılar seslendirerek davetlileri coşturdular.

Ardından sahne alan ve bedensel engelli gençlerden oluşan hip-hop grubu tekerlekli sandalyede olmalarına rağmen gösterileri ile büyük alkış aldı. Bakan Yıldırım'ın da coşkuyla izlediği hip-hop grubu gösterilerinin sonunda Yıldırım'a Türk bayrağı hediye etti.

Programda daha sonra bir yarışma programında tanınan ve büyük beğeni toplayan görme engelli Ömer ve Mizgin kardeşler söyledikleri türkülerle başta Bakan Yıldırım olmak üzere davetlilere duygusal anlar yaşattı. Gösterileri duygulu gözlerle izleyen Yıldırım, kendisi için okunan bir şiiri dinlerken gözyaşlarını tutamadı.

Bakan Yıldırım için okunan şiirin ardından görme engelli Ömer ve Mizgin Taşdemir kardeşler mini bir konser verdiler.

Programda Beyazay Derneği Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, konuşma yaparak katılımcılara ve şenlikte emeği olanlara teşekkür etti.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım da, "Ne yağıyorsun yağmur\Cadde ıslak sokak ıslak\İstiyorsan gözlerimi ıslatmak\Nafile onlar çoktan ıslak" dizeleriyle sözlerine başladı.

Bakan Yıldırım, "Sevgili kardeşimizin burada okuduğu şiir burada hepimizin gözlerini yaşarttı. Eğitim her türlü engeli aşar. Engel aslında bizim bünyemizde değil, fiziğimiz de değil, engel bizlerin zihninde. Zihinlerdeki engeli aşarsak her türlü engeli aşacağımızı, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulmayacağını burada bu gençlerimizin ortaya koyduğu hünerlerle hep birlikte şahit olduk. Aklın yolu bir herkes engelliler için onların daha iyi şartlarda yaşamaları için ortak düşüncelere sahip; ama düşünmek, onları anlamak, yaşamlarını kolaylaştırmak yetmiyor. Bir de eylem gerekiyor. Siz bu eylemi ortaya koyan ve daha fazla eğitim diyen bir kitlesiniz. Bizler daha fazla ulaşım daha fazla iletişim diyoruz. Maalesef hayat herkese adil davranmıyor. Hayatı olduğu gibi kabul etmemiz; ancak kabul edilebilir hale getirilebilmesi için de çaba göstermeliyiz." diye konuştu.Kategori : POLİTİKA