Gölün ortasında 4 saat kaldı

Gölün ortasında 4 saat kaldı
Kamyonetin penceresinden gölet içindeki bir ağacın tepesine çıkmayı başaran Altındaş, 4 saat sonra kurtarıldı. Abone ol

ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi'nde lastik tamirciliği yapan 36 yaşındaki Cemil Altındaş, ormanlık arazide bir müşterisinin lastiğini tamir ettikten sonra gece geç saatlerde kamyonetiyle eve dönerken ormanda yolunu şaşırırken Çomaklı Beldesi'ndeki Hacıbekar Göleti'ne girdi.

Kamyonetin penceresinden gölet içindeki bir ağacın tepesine çıkmayı başaran Altındaş, cep telefonuyla yakınlarını aradıktan 4 saat sonra mimarlık firması seo kurtarıldı.
Korkuteli'de bir akaryakıt istasyonunda lastik tamirciliği yapan Cemil Altındaş, dün gece ormanlık arazide bir müşterisinin lastiğini tamir ettikten sonra 07 RP 625 plakalı kamyonetiyle eve dönmek için yola koyuldu. Ancak, Altındaş, karanlıkta orman içinde yolunu şaşırınca Çomaklı Beldesi yakınlarıdaki Hacıbekar Göleti yoluna girdi. Gece geç saat olması nedeniyle birden kamyonetiyle kendini göl içinde bulan Altındaş, kamyonetin camından gölün içindeki ağacın tepesine çıkmayı başardı. Ağacın başında cep telefonuyla yakınlarını arayan Altındaş, “Hacıbekar Göleti'ne uçtum, yardım edin” diye yardım istedi. Göl içinde yaklaşık 4 saat bekleyen Altındaş, yakınlarının gelmesiyle bot yardımı ile kurtarılarak Korkuteli Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Hastanede ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edilen Altındaş, daha sonra sabah saatlerinde göl içinde kaybolan kamyonetinin bulunması için dilekçeyle Korkuteli Kaymakamlığı'na başvurdu. Bunun üzerine Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü sualtı arama ve kurtarma ekiplerinin göldeki 5 saatlik arama çalışması sonrası kamyonet bulunarak karaya çıkarıldı. Kamyonetinin karaya çıkarılışı sırasında gözyaşlarını tutamayan Cemil Altındaş, şöyle dedi:

“Bugün bu barajdan ölü olarak da çıkabilirdim. Gece o saatte telefonumun çekmesi sonucu arkadaşlarımı arayarak 4 saat sonra gölden kurtarıldım. Araç içinden camı kırarak bir ağaç dalına tutundum ve sonra da tepesine çıktım. 4 saat sonra soğuk suların içinden kurtuldum. Yaşadığıma şükrediyorum. Allah'a şükürler olsun yaşıyorum. Hayatımı cep telefonuna borçluyum.”

Kategori : GÜNCEL