Romanlar davul-zurnayla karşılandı

  • Ana Sayfa
  • Romanlar davul-zurnayla karşılandı
Romanlar davul-zurnayla karşılandı
Roman ailelerinin bir bölümü, istekleri doğrultusunda Salihli'de Kaymakamlık tarafından kiralanan evlere yerleştirildi.Abone ol

Manisa'nın Selendi ilçesinde çıkan olayların ardından, bir süredir Gördes ilçesinde misafir edilen Roman ailelerinin bir bölümü, istekleri doğrultusunda Manisa'nın Salihli ilçesinde Kaymakamlık tarafından kiralanan evlere yerleştirildi.

Gördes ilçesinden Manisa İl Özel İdaresine ait 3 araç ile Salihli ilçesine getirilen 28 kişi, önce toplu halde Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğ yerel seo nasıl yapılır ü bahçesine getirildi.

Roman aileler, buradaki kısa bekleyişin ardından polis nezaretinde, Roman vatandaşların yaşadığı Şehitler, Özyurt ve Seyrantepe mahallelerinde bulunan evlerine götürüldü.

Salihli'ye gelen aileler Şehitler Mahallesi'nde davul zurna ile karşılandı. Gördes'ten gelen Romanlar, yeni komşularıyla uzun süre davul-zurna eşliğinde karşılıklı oynadı.

Daha sonra kendileri için hazır hale getirilen evlere yerleşen Romanlar, Salihli Kaymakamlığının kendilerine sağladıkları imkanlara teşekkür etti.

Selendi'de yaşanan olayların kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Romanlar, ''Ama artık Salihli'de yeni bir yuvamız oldu. Yeniden doğmuş gibiyiz'' dediler.

Komşularını sıcak bir şekilde karşılayan Salihlili Romanlar ise, ''Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Hepimiz bu ülke toprağında ve bu bayrak altında yaşıyoruz. Selendi'den gelen Roman kardeşlerimize devletimiz sahip çıktı, biz de sahip çıkacağız. Onları bağrımıza basacağız'' diye konuştular.

TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

İstekleri doğrultusunda Salihli'ye yerleştirilmeye başlanan Roman ailelerin, tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor.

Salihli Kaymakamlığı tarafından kiralanan evlerin, temizlik, bakım ve boya işleri belediye temizlik ekipleri tarafından yapıldı.

Salihli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından her eve bir soba ve 500 kilogram kömür yardımı yapılırken, eksik ev eşyaları da Salihli Belediyesine bağlı Sosyal Market Evi tarafından karşılanıyor.Kategori : GÜNCEL