Soygunca maskesini çıkarırsa!

Soygunca maskesini çıkarırsa!
Sultanbeyli'de, 3 ay önce kuru sıkı silahla market soyan 4 kişi yakalandıAbone ol

Soruşturmada, soygunu planlayan 22 yaşındaki İlyas K.'nın markette çalışan kasiyer olduğu ortaya çıktı.

Ahmet Yesevi Sokak'ta bulunan bir markete 11 Eylül 2009 günü akşam saat 20.00 sıralarında kar maskeli, silahlı 2 kişi içeri girdi. Soyguncular, markette çalışan İlyas K. ile mağaza müdürü Süleyman Türk'ü etkis avukat reklam iz hale getirip kasada bulunan 9 bin TL para ve Türk'ün cep telefonunu alarak olay yerinden kaçtı.

Türk'ün ihbarı üzerine olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, inceleme başlattı. Markettin güvenlik kamerasını inceleyen polis, Kar maskeli 2 soyguncunun silahla içeri girip soygunu gerçekleştirdikten sonra, çıkış kapısı yerine giriş kapısına yönelen soygunculardan biri kapı açılmayınca panikleyerek maskesini çıkarttığını belirledi. Görüntülerden kimlik tespiti yapan dedektifler, Güvenlik kamerasına yakalanan gaspçının Ö.B: olduğunu tespit etti. Gasp Büro Amirliği'ne getirilerek sorgulanan Ö.B'nin ifadeleri doğrultusunda Barış B., Nazım G.G ve mağazanın kasiyeri İlyas K. yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlılardan Barış B'nin, "İlyas, 'markette akşamları çok para oluyor, soyarız. Dikkat çekmemek için beni de soyarsınız.' dedi." şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

İşsiz oldukları belirlenen 3 soyguncu ile market çalışanının paraları bölüştükleri ve gasp ettikleri cep telefonunu da bir inşaata attıklarını söylediği bildirildi.

Emniyetteki sorgusunun ardından Sultanbeyli Adliyesi'ne gönderilen 4 kişi tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.Kategori : GÜNCEL