Genç kıza korkunç linç girişimi

  • Ana Sayfa
  • Genç kıza korkunç linç girişimi
Genç kıza korkunç linç girişimi
Edirne'ye girmeye çalışan grup, basın açıklaması yaptı. Çevrede toplanan kalabalık, gruba saldırdı. Abone ol

Basın açıklaması yapabilmek için Edirne'nin İstanbul yönünde TEM'de günlerdir bekleyen gruptan bazıları polis takibinden sıyrılarak kent merkezine girdi ve basın açıklaması yaptı. Bu gruba, Edirne kent merkezinden bir başka grup müdahale etmek isteyince kendilerini, 'Biz PKK'lı değiliz, Amerika'ya karşıyız' yanıtını verdiler. Ancak buna rağmen provokasyon sonucu linç edilmekten zor kurtuldular.

Edirne'de geçtiğimiz Pazar günü yasadışı örgüt üyesi olduğu suçlaması ile tutuklanan 5 arkadaşlar rhode island seo ının serbest bırakılması ve İncirlik Üssü'nün kapatılması için basın açıklaması yapmak isteyen grubun bölücü terör örgütü PKK sempatizanı olduğu dedikoduları ile başlayan halk olaylarına bugün bir yenisi daha eklendi. Edirne'ye girişine izin verilmeyen ve 6 günden bu yana TEM otoyolunda bekleyen gruptan yaklaşık 15 gibi bugün saat 14.00 sıralarında PTT Müdürlüğü önüne geldi. Ellerinde , 'Amerika defol bu vatan bizim, Amerika'ya hayır deadikleri çin tutuklanan vatansever gençler serbest bırakılsın'yazan bayrakları açan ve ardından tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılması için ve Amerika'nın İncirlik Üssü'nü kapatması istedikleri açıklamayı okumaya başladılar.

POLİS YOK

PTT önünde bir grubun basın açıklaması yaptığını görerek yanına giden bir vatandaş eylemcilerin yanına gidince, 'Biz PKK'lı değiliz bizi karıştırmayın' diyerek kendilerini savundu. Vatandaşın ikna olarak eylemcilerin yanından ayrılması üzerine basın açıklaması okumaya devam eden grubun yanına bir süre sonra yeni bir grup gelerek saldırdı. Eylemciler, 'Yapmayın biz Amerika'ya karşıyız' diyerek kendilerini savunmak istedi. Ancak kalabalık grubun üstene yürüyerek saldırdı ve yerlerde sürükledi. Kaçtıkları sırada yerlere düşenler uzun süre tekmelendi.

POLİS OLAYLARDAN SONRA GELDİ

Basın açıklamasının ilk başladığı dakikalarda olay yerinden tesadüfen geçen bir polis memuru halkı durdurmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Eylemcilerin ellerinden attıkları pankartlar yakıldı. Kersanvaray'ın dışında bulunun bir işyerine giren eylemci ise camlar kırılarak dışarı çıkarıldı.

Eylemcilerin sokak aralarına kaçarak izlerini kaybettirmesinden sonra Edirne Emniyet Müdürlüğü'nü bağlı çok sayıda polis ekibi gelerek öfkelenen halkı sakinleştirmeye çalıştı. Olaylara karışanların yakalanması için çalışmalar sürüyor.Kategori : GÜNCEL