Karşı taraf Güneydoğulu olunca

  • Ana Sayfa
  • Karşı taraf Güneydoğulu olunca
Karşı taraf Güneydoğulu olunca
Mersin'de, 'kız kaçırma' iddiası yüzünden çıkan gerginlik, mahalle kavgasına dönüştü. Abone ol

İki tarafın birbirlerine taş, sopa ve bıçaklarla saldırdığı kavgada, 2 kişi yaralandı, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Olay, Çilek Mahallesi Bekirde Yolu üzerinde meydana geldi. Mahalledeki bir düğünde 'Cono Aşireti'ne mensup bir grup ile Güneydoğu'dan göç eden bi çok dilli seo r grup vatandaş arasında kız kaçırma iddiasıyla çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgaya, her iki tarafın yakınları da katılınca mahalle, savaş alanına döndü.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ SLOGANLARI

Birbirlerine taş, sopa ve bıçaklarla saldıran taraflara polis müdahale etmekte zorlandı. 'Cono Aşireti'ne mensup onlarca kişi ellerinde satır ve sallama tabir edilen uzun bıçaklarla sokağa döküldü. Karşı tarafın Güneydoğulu olmasını fırsat bilerek 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atarak, olayı etnik gerginliğe dönüştürmeye çalıştı.

Olaylar büyüyünce bölgeye bir zırhlı araç ile çevik kuvvet polisleri sevk edildi. Çevik Kuvvet ekipleri, birbirlerine taşla saldıran kalabalığı gaz bombası atarak dağıtmaya çalıştı.

Bu arada ellerinde sallama ve satırlarla sokağa dökülen 'Cono Aşireti'ndeki kadınlar, karşı gruba tehditler savurdu. Çok sayıda araç ve evin hasar gördüğü olaylarda 2 kişi darp ve kesici alet darbeleriyle yaralandı.

Yaralılar, olay yerine gelen ambulansta tedavi edildi. Bölgedeki gerginlik, polisin ve her iki tarafın önde gelenlerinin çabaları ile sakinleştirildi.Kategori : GÜNCEL