Bu şifreyi kıran zengin olacak!

  • Ana Sayfa
  • Bu şifreyi kıran zengin olacak!
Bu şifreyi kıran zengin olacak!
İsrailli bir güvenlik şirketi hackerlara hodri meydan dedi. Şifreleme teknolojisini kıracak olana büyük bir para ödülü vaadetti. Abone ol

İsrailli bir mobil güvenlik şirketi, şifreleme teknolojisini kırmayı başarana 250.000 dolar ödül vereceğini duyurdu.

İsrail'in önde gelen mobil güvenlik şirketlerinden Gold Lock, Kası nebraska seo m ayının sonlarına doğru kendi şifreleme teknolojisini kırabilene 100.000 dolar ödül vaat etmişti. Bununla da kalmayan güvenlik yazılımı şirketi, bu şifreleme teknolojisini kırmayı başaran kişiyi kendi bünyesinde işe alacağını duyurmuştu.
Ancak o günden bu yana ses şifreleme teknolojisinin bir türlü kırılamaması nedeniyle daha önce vaat ettiği 100.000 dolarlık para ödülünü 250.000 dolara çıkaran mobil güvenlik şirketi, bu açılımıyla adeta hacker'lara meydan okudu.

Birçok kişinin telefonlarda kullanılan güvenlik teknolojilerini çökertmeye çalıştığını ifade eden şirketin CEO'su Noam Copel, bugüne kadar hiçkimsenin bu teknolojiyi kıramadığına dikkat çekti.

Ses şifrelemesi alanında kendine oldukça güvenen şirketin kullandığı bu teknoloji, telefonlara her arama yapıldığında şifreleme anahtarını yeni baştan değiştiriyor ve böylece bu şifreleme metodunun çözülmesinin önüne geçerek telefonların bir başkası tarafından dinlenebilme ihtimalini ortadan kaldırıyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ