Murat Aksu neden aday oldu?

Murat Aksu neden aday oldu?
Beşiktaş'ın olağan kongresinde Yıldırım Demirören'in karşısına çıkacak olan Murat Aksu Anadolu yollarına düştü.Abone ol

Beşiktaş Kulübü başkan adayı Murat Aksu, son 6 yıldır kulübün kötü yönetildiğini hissettiğini belirterek, "Kendimde vebal ve sorumluluk gördüğüm için aday oldum" dedi.

Murat Aksu, Hatay Beşiktaşlılar Derneği tarafından Meclis Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Hatay'ın birçok kültürü bünyesinde barındırdığını, Türkiye'nin barış ve hoşgörü açısından sembolü olduğunu ve bu nedenle tarihi kentin gönlünde ayrı bir yerinin bulunduğunu belirtti.

Beşiktaş'ın olağan kongresinin 30-31 ocak tarihlerinde yapılacağını, adaylığını 15 Ekim 2009 tarihinde açıkladığını ve ardından da Anadolu'yu dolaşarak projelerini anlattığını ifade eden Aksu, şöyle devam etti:
"Son 6 yıldır georgia seo kulübün kötü yönetildiğini hissettim. Kendimde vebal ve sorumluluk gördüm. 2004 yılında Yıldırım Demirören'in başkan olmasında büyük payım var. Kendisiyle de uzun yıllar çalıştık. Son yıllarda kendi isteğimle kulüpten uzak durdum. 2007 seçimlerinde Yıldırım Demirören'in tek başına, rakibi olmadan yeniden başkan seçilmesini de içime sindiremedim. Yanlış transferler, kontrolsüz harcamalar benim gibi tüm kongre üyelerinin tepkilerine neden oldu. Şu anda kulübün 250 milyon dolar borcu var. Göreve geldiğimizde öncelikle kulübün kurumsallaşmasını sağlamayı ve denk bütçeyle yönetmeyi hedefliyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede projelerimiz var. Amacımız, kulübün saygınlığını eski günlere kavuşturmaktır."

"BEŞİKTAŞ HALKIN TAKIMI"
Üye sayısını Avrupa'daki kulüpler gibi artırmayı hedeflediklerini belirten Aksu, "Şu anda kulübün 22 bin üyesi var. Üyeliği Anadolu'ya yayıp giriş aidatını düşük tutarak üye sayısını 100 bine çıkaracağız. Beşiktaş sevgisini tüm Anadolu'ya yaymak istiyoruz. Futbol ve basketbol direktörlüğü kuracağız. Cimnastik, voleybol, güreş, atletizm gibi branşlarını İstanbul dışında Bursa, Adana, Hatay, Mersin gibi illerde yaymayı düşünüyoruz" dedi.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi altyapıya büyük önem vereceklerini belirten Aksu, futbolcu almada ve satmada 6 yıldır ekside olunduğunu, son yıllarda altyapıdan önemli futbolcu çıkmadığını, pahalı transferler yerine altyapı hamlesiyle yeni yetenekler yetiştirip kulübe gelir sağlayacaklarını söyledi.

Beşiktaş Televizyonu'nun kapatılmasına üzüldüğünü belirten Aksu, şunları kaydetti:
"Stadın yeniden yapılanması gerekiyor. Sit alanı sorunu nedeniyle açık tribün için inşaat yapamıyoruz. Ancak, diğer 3 tribüne sponsor bularak stadı çağdaş hale getireceğiz.

Beşiktaş Televizyonu'nun kapanmasına üzüldüm. Göreve seçilmemiz halinde televizyon ve dergiyi yeniden yapılandırarak Beşiktaş'a yakışır hale getireceğiz. 'Kartal Yuvası' adında Beşiktaş ürünleri satan mağazalar sıkıntılı. Her ilde açılan mağazalar zarar edecekse, bunun yerine İstanbul, Ankara, İzmir'in dışında katalog çıkartıp internet üzerinden satış yapmak daha akılcı olacak."

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Güçlü de kongrenin Beşiktaş'a yakışır şekilde olacağına inandığını, Aksu'nun seçim çalışmalarını seviyeli bir şekilde sürdürdüğünü belirtti.

Toplantıya, yönetim kurulu adaylarından Ali Baransel, Merdan Araz, Emre Berkin ile eski futbolculardan Ali Gültiken ve çevre illerin Beşiktaşlılar Derneği başkanları katıldı.Kategori : SPOR