Çifte tabancalı Grup başkanvekili

  • Ana Sayfa
  • Çifte tabancalı Grup başkanvekili
Çifte tabancalı Grup başkanvekili
CHP'li Anadol, zorunlu olmamasına karşın her sene mal varlığını açıklıyor. HP Grup başkanvekili iki tabancasını da listeye ekledi. Abone olİNTERNETHABER

ANKARA- CHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Kemal Anadol, geleneğini bozmadı ve bu yıl da mal beyanını açıkladı. Anadol'un iki tabancısı da mal varlığı listesinde yer aldı.

Anadol'un, sahip olduğu mallar listesine, 2009 yılında sadece irp yazılım bin 800 lira değerinde ''Longines'' marka kol saati eklendi.

Kemal Anadol, yaptığı yazılı açıklamada, ''Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu''na göre verdiği mal bildiriminin, söz konusu yasaya göre ''Gizli'' tutulması gerekirken, bu gizliliğin rüşvet ve yolsuzlukla mücadeleyle bağdaşmadığını düşündüğünden kamuoyuyla paylaşmayı uygun bulduğunu kaydetti.

Daha önceki yıllarda verdiği mal beyanını da kamuoyuna açıkladığını belirten Anadol, bu yılda paylaşımını sürdürdüğünü ifade etti.

Buna göre, Kemal Anadol ve eşi Seren Anadol'a ait taşınmazlar içinde; İzmir Karşıyaka'da 1980 yılında alınan 140 bin lira değerinde mesken, 1991 yılında Foça'da arsa paylı dubleks ev, 2005 yılında 20 bin liraya alınan Foça Kozbeyli'de 6 bin 600 metrekare tarla üzerinde üzerinde 20 bin lira değerindeki ev (ölünceye kadar kullanım hakkı Kemal Anadol'a ait) bulunuyor.

İKİ TABANCASI VAR

Taşınır mallar içinde; 33 bin 600 lira değerinde Wolkswagen marka hususi binek aracı, 1979 ve 1988 yıllarında edinilmiş 17 bin 500 ile 10 bin lira değerinde Smith Wesson ve B. Browning marka tabanca ile 2009 yılında edinilen bin 800 liralık Longines marka kol saati yer alıyor.Kategori : POLİTİKA