Böyle de şaka yapılmazki

Böyle de şaka yapılmazki
Şakanın ayarını kaçtı ilçede halk ayaklandı. Özellikle de şaak kurbanı gencin ailesi ölüp ölüp dirildi.Abone ol

Konya'nın Sarayönü ilçesinde bir genç, arkadaşına ''şaka olsun'' diye ''Sala'' okutunca, öldüğü duyurulan gencin yakınları telaşlandı.

Edinilen bilgiye göre, Sinan Ş, telefonla aradığı Sarayönü Merkez Camisi görevlisine, Kadıoğlu beldesinde yaşayan Bulut Y'nin sağlık sektörü seo öldüğünü ve salasının verilmesini istedi.

Görevli ise salanın okunabilmesi için Sarayönü'ne gelmeleri gerektiğini belirtti. Bir süre sonra görevliyi tekrar arayan Sinan Ş, cenazenin ikindi namazını müteakip kaldırılacağını, yolda arabalarının bozulduğunu, Sarayönü'ne gelemediklerini söyledi.

Sarayönü Merkez Camisi'nde okunan kendi salasını, merkezi ezan sistemiyle Kadıoğlu beldesinde dinleyen Bulut Y. (17), ilçeye gelip İlçe Müftülüğü yetkilileriyle görüşerek yanlışlığı düzelttirdi.

Bulut Y, ''Ben bu salanın kendi salam olduğunu fark edince hemen babamı aradım fakat telefonla ulaşamayınca telaşlandım. Sonra beni birçok kişi aramaya başladı. Herkes telaşlanmış. Birçok kişiden telefon aldım'' dedi.

Şakayı yapan arkadaşı Sinan Ş'den önce şikayetçi olan Bulut Y, tanıdıkların araya girip ikna etmesi üzerine yaptığı şikayet başvurusunu geri aldı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Ergen, bu olay üzerine Müftülük olarak bir toplantı yapmayı planladıklarını, bundan sonra bilinmeyen kişilerden gelen salaların verilmeyeceğini ve gerekli tedbirlerin alınması için tüm imamlar ve müezzinlerin uyaracağını bildirdi.Kategori : GÜNCEL