At izi it izine karıştı!

At izi it izine karıştı!
Darbe soruşturması Demirel'i rahatsız etti. Generallerin sorgusunda adının geçmesi eski cumhurbaşkanını kızdırdı.Abone ol

Demirel’in haberi var mıydı? Savcıların generallere sorduğu bu soruya Demirel'in tepkisi Türkiye cadı kazanına döndü şeklinde oldu..

Süleyman Demirel Milliyet Ankara temsilcisi Fikret Bila'ya konuştu.. Bila bugünkü köşesinde eski cumhurbaşkanının açıklamalarına yer verdi.

(...)‘Cadı kazanı’
“Türkiye cadı kazanına döndü. At izi it izine karıştı. Neyin önemli neyin önemsiz olduğu da birbirine karışmış durumda. Her gün ortaya yeni bir şey atılıyor. Ne aranıyor, ne amaçla aranıyor, anlayabilmiş değilim. Kumandanların sorgulanma washington seo sı sırasında benim adım geçiyor. Üçüncü şahıslar arasında geçiyor. Bu benim dışımda bir olay.”

‘50 kişi görüş sorar’
9. Cumhurbaşkanı Demirel, komutanların Mustafa Özkan aracılığıyla kendisinden görüş aldıkları iddiasına ise şu karşılığı verdi:
“Şimdi ben buna ne diyeyim? Benden günde 15 ile 50 kişi arasında görüş soran, görüş alan olur. Ben düşünceleri görüşleri gizli, saklı olan biri değilim ki? Düşüncelerim, görüşlerim ortada. Daha yine yılbaşı vesilesiyle görüşlerimi ortaya koydum. Görüşlerimi isteyen o beyanımda okur, öğrenir. Benim düşüncelerim belli.”

‘Ben de söylemezsem’
Demirel, vatandaşların her gün kendisini ziyaret ettiğini, görüşlerini öğrenmek istediklerini anımsattıktan sonra şöyle devam etti:
“Yılbaşı vesilesiyle yaptığım açıklamada görüşlerimi çok açık bir şekilde kamuoyuyla paylaşmıştım. Eğer ben görüşlerimi söyleyemeyecek durumdaysam, kimse söylemez. Sorgu sualle bana bir şeyler bulaştırmak isteniyorsa, bana bulaşmaz, kendilerine bulaşır. Eğer Türkiye’de dikili taşı yıkmak istiyorlarsa, o dikili taş başlarına geçer.”

‘Sarıkız ve Demirel’
Demirel, Türkiye’de hadise ihdas edilmeye çalıştığını belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Türkiye’de hadise ihdas etmek, olay çıkarmak için kaşımalar yapılıyor. Bu doğru bir yol değildir. ‘Sarıkız ve Demirel’ diye bir olay orta yerde. Benim gördüğüm, yapılanlar dedikodu kazanının mahkemeye çıkarılmasıdır. Başka bir şey değildir. Ortaya atılan olaylarla benim aramda ilgi kurulmaya çalışılıyor. Ama böyle bir şey yok.”

Benimle ne ilgisi var?
Demirel, savcıların yönelttiği sorularda isminin geçmesini şöyle değerlendirdi:
“Haberlere ben de baktım. Başka kişiler arasında bazı konuşmalar geçtiği iddia ediliyor. Bu kişiler arasındaki konuşmalarda benim adım geçiyor. Ben bu olayın neredesindeyim, hiçbir yerinde. Bazı kişiler kendi aralarında konuşmuş deniliyor. Benimle ne alakası var? Benim dışımda yapılmış konuşmalar olduğu iddiasıyla sorular sorulmuş. Tümüyle benim dışımda.”Kategori : POLİTİKA